Burnos higiena – būtina procedūra

Burnos higienaDantys – žmogaus pasitikėjimo savimi ir sveikos išvaizdos, kokybiško gyvenimo garantas, tad jais reikia tinkamai rūpintis. Pirma, dantis reikia valyti mažiausiai po 2-3 minutes bent 2 kartus per dieną: rytą ir vakare. Kitas etapas – dantukus reikia valyti siūlu, skalauti su specialiu skysčiu iš burnos išvarančiu bakterijas ir ligas galinčius sukelti mikroorganizmus. Taip pat bent kartą per pusę metų ar kartą į metus reikėtų pasitikrinti pas odontologą: jis sutaisys sugedusius dantis ir neleis dantims gesti toliau. Yra ir dar viena procedūra – tai burnos higiena. Ji – nebe naujiena, nes procedūros privalumus galime pajusti akivaizdžiai. Taigi higieną sudaro dantų apnašų šalinimas. Pagrindinis tikslas – pacientui padėti išvengti apnašų sukeliamų ligų, tokių kaip parodontozė ar periodontitas.

Tačiau egzistuoja ir profesionali burnos higiena. Daugelis klausia, kuo ji skiriasi nuo įprastos burnos higienos. Tai kur kas sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis procesas, sudarytas net iš kelių etapų. Pirma, pašalinamos susikaupusios ant dantų įvairios kilmės apnašos. Tuomet kruopščiai nudailinami, nupoliruojami dantų ir plombomis taisytų dantų paviršiai. Į procedūrą, pacientui panorus, gali įeiti ir trumpa pamokėlė, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir kokias priemones geriausia naudoti. Taip pat po profesionalios higienos procedūros gali būti užtepama apsauginių preparatų, pavyzdžiui, fluoro. Įvairiose klinikose burnos higiena atliekama naudojant skirtingas sistemas ir skirtingų rūšių aparatūrą.

Dėl kokių priežasčių susidaro dantų akmenys ir kitos apnašos?

Apnašos gali būti paprastosios arba panašios į akmenis – mineralinės arba nemineralinės kilmės. Apnašų pigmentai susidaro rūkantiems, gausiai geriantiems kavą ir juodą arbatą žmonėms, vartojantiems maisto produktų, kurie veikia dantų emalio spalvą ir kt. Norint efektyviai pašalinti apnašas, pasirenkama profesionali burnos higiena. Pagrindiniai procedūros komponentai yra keli: tai speciali įranga ir specialūs sodos miltukai. Milteliai sumaišomi su vandeniu ir stipria vandens bei suspausto oro srove purškiami ant dantų. Tačiau yra ir kitas metodas – akmenys nuo dantų jau gali būti šalinami ir su ultragarso aparatu. Kuris metodas efektyvesnis ir tinkamesnis konkrečiu atveju, reikėtų pasitarti su burnos higienistu.

Kaip dažnai reikia atlikti burnos higienos procedūras?

Odontologai teigia, kad jei dantų akmenų labai daug, higiena gali būti atliekama net per kelis kartus: vieno įprastos trukmės vizito metu tiesiog nesuspėjama. Atlikus higieną, kitą kartą pas higienistą žmogus atvyksta vidutiniškai po pusės metų. Tačiau gali užtekti ir vienos procedūros per metus. Tuo tarpu nutinka ir taip, kad jei atvejis sudėtingas, gali būti mažai netgi 3 vizitų, tad pas higienistą vyksti reikia kas sezoną.

Taigi norint sutaupyti pinigų ir laiko, dantimis kruopščiau reikia rūpintis patiems. Burnos higiena turi tapti įpročiu, todėl valytis dantukus turi mažučiai vaikai, kuriems išdygęs jau vos vienas kitas dantukas.

Kiti straipsniai