Dantų protezavimas Kauno mieste. Kokie pasirinkimai?

Patikimas dantų protezavimas KauneDalis žmonių džiaugiasi baltais, lygiais ir sveikais dantimis beveik neįdėdami jokių pastangų, kitiems dantys linkę labiau gelsti ar gesti. Tad norėdami išsaugoti gražią šypseną vieni turi įdėti mažiau pastangų, kiti – daugiau. Bet kokiu atveju, kad ir kokių dantų problemų turėtumėte, prisiminkite, tai – ne galutinis nuosprendis. Nepulkite atsisveikinti su (buvusia) simpatiška išvaizda, bet pasidomėkite, kaip prarastą šypseną susigrąžinti.

Pavyzdžiui, jūs gyvenate Kaune ir netekote danties nelaimingo atsitikimo metu. Kaip galite sau padėti? Atsakymas paprastas: susiraskite patikimą odontologijos kliniką Kauno mieste, kuri atlieka dantų protezavimą. Šios procedūros tikslas – atkurti danties vainiką. Tikslesnė gydymo eiga priklauso nuo individualios situacijos. Jei jums trūksta tik vieno danties, greičiausiai jums bus pasiūlytas tiltinis protezas. Tai trys karūnėlės, kurios yra sujungtos tarpusavyje. Protezas yra užmaunamas ant greta kiaurymės esančių dantų.

Žinoma, tai labai supprastintas paaiškinimas. Tikslų problemos sprendimo būdą gali pasiūlyti tik gydytojas odontologas, kai įvertina konkrečią paciento situaciją. Tad kaip Kaune yra protezuojami dantys, plačiau ir nekalbėkime. Šįkart aptarkime kitą svarbų klausimą – kokios medžiagos yra naudojamos. Dantų protezavimas Kaune atliekamas naudojant metalo, bemetalę arba cirkonio keramiką. Aptarkime kiekvienos keramikos rūšies privalumus bei trūkumus.

Metalo keramika – dažniausias pasirinkimas. Tai klasikinė, jau ilgą laiką žinoma ir naudojama dantų protezavimo priemonė. Metalo keramika yra padengiama porceliano sluoksniu ir iš šių dviejų medžiagų pagaminama karūnėlė. Metalo keramika yra išties neblogas pasirinkimas: jos funkcinės savybės yra gana aukštos kokybės, o kaina „nesikandžioja“ (yra prieinama daugeliui pacientų), kitaip tariant, kainos ir kokybės santykis yra teisingas. Metalo keramika yra tvirta, stipri ir ilgaamžė, taigi iš jos pagaminti dantų vainikėliai ir ilgai tarnauja, ir atlaiko normalų kramtymo krūvį.

Kita vertus, jei jus domina ypač estetiškas dantų protezavimas, metalo keramika galite ir nusivilti. Silpniausia metalo keramikos pusė – būtent jos estetiškumas. Taip, ji yra balta, o ir atspalvį galima pritaikyti prie kitų paciento dantų. Bet ji yra neskaidri, tad nepraleidžia šviesos, todėl dažniausiai galima plika akimi matyti, kuris dantis yra natūralus, o kuris – protezuotas. Be to, ilgainiui prie dantenų išryškėja pilka metalo juosta, kuri taip pat grožio neprideda.

Galima ir bemetalė keramika. Protezai gali būti gaminami iš porceliano. Estetinė pusė yra kur kas pranašesnė, kadangi iš porceliano pagamintos karūnėlės yra panašesnės į natūralius dantis. Bet jų tvirtumas yra kur kas mažesnis, atitinkamai jos nėra tokios ilgaamžės. Porceliano keramika rekomenduojama rečiau, dažniausiai tada, jei pacientui reikia taisyti tik pavienius defektus, esančius priekiniuose dantyse.

Bet nesibaiminkite, jums nereikės rinktis tarp kokybės ir estetiškumo. Šiais laikais tiek Kaune, tiek ir kituose miestuose vis labiau populiarėja cirkonio keramika – tai dantų protezavimo priemonė, pasižyminti geriausiomis savybėmis. Ji tokia pat tvirta, stipri bei ilgaamžė kaip metalo keramika, bet jos estetinės savybės yra kur kas pranašesnės: ji yra skaidri ir laidi šviesai. Pagaminta karūnėlė savo forma, dydžiu, atspalviu bei skaidrumu dažniausiai yra neatskiriama nuo natūralaus danties. Vienintelis trūkumas – aukštesnė kaina.

Apibendrinkime. Jei jus domina dantų protezavimas Kaune, galėsite rinktis, kokios medžiagos, bus naudojamos protezavimui. Galima metalo keramika, kuri yra bene populiariausia dėl tvirtumo ir nedidelės kainos, bemetalė keramika, kuri pasižymi didesniu estetiškumu bei cirkonio keramika, kuri yra ir tvirta, ir ilgaamžė, ir ypač estetiška.

Kiti straipsniai