Pasidairykime po dantų tiesinimo užkulisius: dantų breketų kainos

Dantų breketų kainos

Kalbant apie tiesius dantukus, jais didžiuotis ir puikuotis gali toli gražu ne kiekvienas. Bene dažniausia priežastis, dėl kurios įvyksta dantų deformacijos – tai protiniai dantys, skatinantys netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų vystymąsi. Tiesa, manoma, kad po kelių tūkstančių metų apskritai nebus žmonių, kurie turėtų protinius dantis.
O kiek šiandien kainuoja ištiesinti dantukus? Kokios dantų breketų kainos šiandieninėje rinkoje yra vyraujančios? Internete trumpai pasidairę po įvairių odontologijos klinikų kainoraščius, galime susidaryti šiokią tokią nuomonę apie vyraujančias kainas. Pavyzdžiui, kreivų dantukų tiesinimas gali atsieiti nuo maždaug 600 litų iki net 10 tūkst. ir net daugiau. Jei atvejai labai sudėtingi, ši kaina gali šoktelėti iki 13-15 tūkst. Lt. Taip pat reikėtų žinoti, kad ištiesinti dantys laikui bėgant gali šiek tiek grįžti atgal, tad dantų tiesinimas yra ilgalaikis, ne vienkartinis procesas.

Pastebimas norinčiųjų išsitiesinti dantukus susidomėjimas
Atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių tiesios ir gražios šypsenos ir dėl to negailinčių mokėti net iš pirmo žvilgsnio atrodančių „neįkandamomis“ sumų. Vis dažniau breketais ir jų kainomis domisi jau suaugę žmonės: prieš maždaug 20 metų, kai pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje atsirado breketai, jie buvo prieinami mažai kam, daugelis ir nejautė poreikio tiesinti dantis (beje, tą patį galima pasakyti ir apie estetinį plombavimą, ir apie dantų balinimą, ir kt. odontologines procedūras, kurios tiesiog buvo nepopuliarios). Taip pat gydytojai ortodontai pastebi, kad Lietuvoje suaugusiųjų, norinčių pasitiesinti dantis, yra kur kas daugiau nei, pavyzdžiui, JAV ar Vakarų Europos valstybėse.

Daugiausia domisi moterys
Kokios dantų breketų kainos, dažniau domisi merginos ir moterys – jos nori džiaugtis ne tik užplombuotais dantimis, bet ir balta, tiesia, spindinčia šypsena. Taip pat daugelis pacientų puikiai suvokia, kad dantų tiesinimas reikalingas ne šiaip sau, o tam, kad būtų išspręstos tam tikros problemos. Pavyzdžiui, kreivus dantis yra gerokai sunkiau prižiūrėti – dėl riboto priėjimo prie jų dantis sunku valyti, todėl gali kaupti apnašos, sukeliančios dantų ėduonį. Dėl kreivų dantų veidas gali atrodyti neproporcingas.

Kalti gali būti ir genai
Dantys kreivi tampa dėl genų įtakos arba dėl aplinkos poveikio. Analizuojant plačiau, dažnai taisyklingai dantims augti trukdo ypač didelis apatinis žandikaulis arba tai, kad dantų užuomazgos nesusiformavo laiku. Jei mažylis dažnai čiulpia pirštą, tarp dantų ateityje jam gali atsirasti tarpų, kaip ir dėl netinkamo maisto rijimo. Taip pat dantys, jų forma gali deformuotis valgant per mažai kietų maisto produktų. Manoma, kad vienokių ar kitokių problemų, susijusių su netinkamai išsivysčiusiu sąkandžiu, turi apie 50-90 proc. mūsų planetos gyventojų.

Ką reikėtų žinoti apie breketų kainas
Jei nusprendėte tiesinti dantukus, turėtumėte žinoti ir tam tikrą informaciją apie įkainius. Visą sumą sudaro ne tik dantų breketų kainos. Pavyzdžiui, privačiose klinikose vien paprastos konsultacijos gali kainuoti nuo 50 litų. Už dantų rentgeno nuotrauką prireiks mokėti apie 80 litų, kaip ir už žandikaulio atspaudą. Taip pat papildomai kainuoja ir individualaus gydymo plano sudarymas.
Pigiausia alternatyva tiesinti dantis – tai dantų plokštelė. Šiandien jos kaina varijuoja tarp 400 ir maždaug 600 Lt. Kalbant apie populiaresnius metalinius breketus, jų kaina vienam žandikauliui siekia apie 1500 Lt, o keraminės kabės vienam žandikauliui atsieis per 2000-3000 Lt. Taigi malonumas iš tiesų nėra pigus ir prieinamas kiekvienam.

Kiti straipsniai