Svarbiausia – į odontologijos kliniką kreiptis laiku

Labai gera odontologijos klinikaKiekvienam žmogui neišvengiamai ateina tas laikas, kai tenka praverti odontologijos klinikos duris. Vienam, kurio dantys yra sveiki ir tvirti, tas laikas ateina tik kas dvejus metus ar rečiau, tuo tarpu kitiems dantukai genda dažnai ir vizitai kas pusę metų ar metus yra privalomi. Tačiau ne visi vizitui ryžtasi iš karto ir jį nuolatos atidėlioja, ieškodami sau įvairiausių pasiteisinimų – tai nėra laiko, tai nėra pinigų, tai dar kažkas. Tad kada reikėtų kreiptis į odontologus, ar ir šiuo atveju gajus posakis „geriau vėliau negu niekada“? Taigi pasidalinsime įvairiomis nuomonėmis ir faktais apie gydymą, kurį teikia odontologijos klinika Kaune.

Profilaktinis apsilankymas odontologijos klinikoje

Odontologija – medicinos sritis, kurioje profilaktika yra ypač svarbi. Tad geriau pas gydytoją nueiti anksčiau negu pastebėjus, kad problemos jau tapo didelės ir su jomis gyventi yra vis sunkiau. Mokyti taisyklingos dantų priežiūros ir nuolat vesti pas specialistus savo vaikučius turi jų tėvai. Geriausia, kai įpročiai imami ugdyti nuo pat mažumės. Tėvelių pareiga – ne tik išmokyti savo vaikučius taisyklingai valyti dantukus, bet ir pratinti apsilankyti odontologijos klinikose.

Tėvai atsakingi už tai, ar vaikas ateityje bijos vizitų į klinikas, ar ten keliaus su džiaugsmu, todėl ypač kruopščiai reikia parinkti, kur ir kaip savo vaikutį vesime pirmą kartą. Šiuo požiūriu labai patikima yra odontologijos klinika, kuri mielai priima mažus pacientus ir pakonsultuoja jų tėvelius. Tiek vaikai, tiek jų tėvai turi suprasti, kad daugiau skausmo atneš ne vizitas pas odontologą, bet to vizito nebuvimas.

Mažos problemos greitai virsta didelėmis

Žmonės dažnai ignoruoja nedidelius susirgimus – peršalę į darbą eina tol, kol neprikimba plaučių uždegimas, angina arba kol temperatūra nepakyla iki 39-40 laipsnių Celsijaus. Taigi ir kalbant apie odontologiją, laukti nederėtų, nes mažos problemos yra lengviau išsprendžiamos. Mažomis odontologinėmis problemomis priimta laikyti atvejus, kai iškrenta plombos, kai dantų paviršiuje atsiranda nedidelių skylučių, kurios gali būti gydomos atliekant estetinį plombavimą. Taip pat nedidele odontologine problema laikomas dantų akmenų susidarymas – juos nuvalius, padidėja nauda tiek patiems dantims, tiek ir liežuviui. Rimtomis odontologinėmis problemomis laikomas skausmas – tai gali būti įvairių užsegimų signalas. Kai dantis ima skaudėti, reiškia, kad dažnu atveju bus reikalingas ir sudėtingesnis gydymas, ir jis kainuos brangiau.

Skausmas skausmui nelygu, bet ignoruoti skausmo tikrai nederėtų

Jei vizitas pas specialistus buvo uždelstas ir vis dėlto juntate stiprų skausmą, nederėtų laukti, kol jis sustiprės ir bus nebepakenčiamas. Žinoma, odontologijos klinika gydo visus atvejus, tačiau žinokite, kad vaistai yra tik trumpalaikė išeitis, be to, kenkiate savo sveikatai. Jei skausmas tapo aštrus, neverta laukti ir reikia ieškoti specialistų, kurie pagalbą suteikti galėtų dar tą pačią arba kitą dieną. Dažniausia skubią ir kvalifikuotesnę  pagalbą suteikia būtent privačios, o ne valstybinės gydymo įstaigos.

Laikas dar svarbesnis, jei reikia įvairių korekcijų

Į specialistus laiku labai svarbu kreiptis turint įvairių sąkandžio, netaisyklingai sugijusių dantų problemų. Geriausia pas specialistus žygiuoti dar tada, kai ne visi dantys pilnai užaugę – gydytojai suteiks rekomendacijų ir paskirs kito vizito laiką. Pavėlavus kreiptis į specialistus, gydymas gali būti sudėtingesnis ir reikalaujantis didesnių investicijų, daugiau kantrybės, tačiau neišsprendžiamų problemų faktiškai nėra.

Tad gerai apgalvokite, kiek jums svarbūs laikas ir pinigai ir kiek – gera sveikata. Odontologijos klinika Kaune mielai pakonsultuos ir suteiks patį kvalifikuočiausią gydymą bei leis išvengti skausmo ir dar didesnių nepatogumų, didesnių išlaidų.

Kiti straipsniai