Ieškome geros odontologijos klinikos

KlinikaPasirinkti gerą kliniką ir gerą odontologą – ne tokie jau ir paprasti uždaviniai, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ne viena odontologijos klinika Kaune turi ypač gerą vardą, todėl dažnai pasiklystame tarp pavadinimų ir rekomendacijų. Tačiau likime kritiški: specialistams patikime ne bet ką, o savo šypseną, todėl norisi, kad dantukai po vizito pas odontologus būtų ne tik sveiki, bet ir gražūs.

O kaip gi pasirinkti odontologijos kliniką?

  • Vieta. Nuspręskite, ar Jums svarbu, kad odontologijos klinika būtų arti namų, ar reikšmės tam nereikiate. Žinoma, suskaudus dantukui, į kitą miesto galą vykti galbūt ir neverta. Daugelis žmonių pasirenka savo šeimos klinikose dirbančius odontologus ir taip tarsi nušauna du zuikius: iš karto suderina vizitus, pavyzdžiui, pas du gydytojus ir tokiu būdu sutaupo laiko. Tačiau jei jūsų klinikoje dirba vos vienas ar du odontologai, jei nuolat tenka laukti eilėse ir abejojate gydytojų kompetencija, drąsiai ieškokite kitų klinikų, geriausia – privačių, kur gausite aukščiausio lygio gydymą.
  • Kaina. Manote, kad pati brangiausia odontologijos klinika yra geriausia visoje šalyje klinika? Taip, galbūt jie galės pasigirti naujausia įranga ir prestižine vieta miesto centre, tačiau tai dar nėra garantas, kad klinikos teikiamos paslaugos bus aukščiausios klasės.
  • Aplinka ir aptarnaujantis personalas. Galbūt paniškai bijote įstaigų, kurios panašios į ligoninės priimamuosius? Jei taip, rinkitės mažesnes jaukias odontologijos klinikas, kuriose dirba malonus, paslaugus personalas, kur nereikia laukti eilėse ir pasiklysti biurokratijos ir popierių džiunglėse. Paslaugumo ir šilto priėmimo, nuoširdaus rūpinimosi pacientai labai pasigenda valstybinėse poliklinikose, todėl mieliau renkasi privačias įstaigėles.
  • Kokių paslaugų ieškote? Kiekviena odontologijos klinika Kaune turi skirtingą skaičių darbuotojų. Vienose klinikose dirba tik odontologai, tuo tarpu kitose galėsite gauti visapusę priežiūrą ir paslaugas: dantų protezavimą, implantavimą, galėsite lankytis pas ortodontą, čia pat atvesti savo mažuosius ir kt. Taigi rinkitės tokią kliniką, kurioje gautumėte visas su burnos higiena susijusias paslaugas ir nereikėtų papildomai kreiptis kitur.

Atkreipkite dėmesį, kokie gydytojai dirba odontologijos klinikoje

Jei norite pasirinkti kompetentingą specialistą, domėkitės, kur lankosi jūsų giminaičiai, studijų draugai ar pažįstami. Odontologija – viena sričių, kur daugiausia klientų sulaukiama rekomendacijų dėka. Kitaip tariant, ir čia gaji patarlė „darbas meistrą giria“. Kai jau būsite pasirinkę kelis potencialius gydytojus, pasidomėkite, kokią reputaciją turi kiekvienas jų, kiek jis patikimas ir patyręs, kiek nusimano būtent toje odontologijos srityje. Būtinai pasidomėkite ir gydytojo kompetencija: kur ir kada jis baigė studijas, kur stažavosi, kokiuose kursuose ir seminaruose per pastaruosius metus dalyvavo, kur atliko praktiką, kokių garsių gydytojų mokinys buvo, galbūt kažkiek laiko mokėsi užsienyje ir taip toliau. Blogas gestas, jei odontologas nesidomi savo srities naujovėmis ir naudoja pasenusius gydymo metodus.

Kiti straipsniai