Kas yra katino kastracija ar ji yra būtina?

Jeigu tikrai mylite savo gyvūną – tokiu atveju privalote pasirūpinti, kad jo sveikata būtų pati geriausia. Tam reikia ne tik duoti geros kokybės maistą, žinoma, pasirūpinti žaidimais ir gyvūno fiziniu aktyvumu, taip pat jį labai mylėti ir skirti pagalbą, kai katinas suserga. Arba dar geriau  – skirti  pagalbą dar tuomet, kol gyvūnas jaučiasi gerai ir tam tikrų medicininių intervencijų pagalba užkirsti kelių ligoms, kurios gali atsirasti ateityje. Viena tokių procedūrų yra katino kastracija. Ją Kaune atlieka Siaurio Šnauceris veterinarai, kurie ir dalinasi informacija – kodėl kastracijos reikia ir kaip ji veikia gyvūną.

Katino kastracija

Atsakingas požiūris į gyvūną

Kai norisi išvengti augintinio dauginimosi –  dažniausiai yra minima sterilizacija. Tai nėra visiškai tikslu. Atrodo, kad tie, kurie augina bet kokios rūšies pateles – turi pasirūpinti, kad jos neturėtų galimybės vestis palikuonių. Visgi, atsakingai privalo elgtis ir tie, kurie augina patinus. Jų atsakomybė yra ne ką mažiau ir tikrai nebus malonus vieną dieną sulaukti prie durų dėžutės su kačiukais, kurie yra Jūsų geriausio draugo palikuonys.

Šiuo metu yra labai daug kalbama apie kastracijos bei sterilizacijos naudą. Džiugu, kad vis daugiau žmonių atsakingai žiūri į gyvūną, kurį augina. Taip pat gyvūnų globos namuose dirbantys specialistai atsakingai pasirūpina, kad gyvūnas neturėtų galimybės patekęs pas kitus žmones – daugintis. Tai keičia žmogaus požiūrį į augintinį. Jis tampa kur kas brandesnis ir atsakingesnis. O kastracija yra vienas ryškiausių požymių, kad šeimininkas rūpinasi savo katinu.

Kada geriausia yra atlikti katino kastraciją?

Visada siūlome tartis su veterinarais, kurie gali labai tiksliai atsakyti Jums į visus klausimus. Tai dažniausiai padeda ne tik suprasti kastracijos naudą, tačiau ir žinoti – kaip gyvūnas turi būti prižiūrimas po jos.

Dažniausiai tiek katinams, tiek šunims kastracija turėtų būti atliekama tuomet, kai jie jau yra lytiškai subrendę. Kai kurie žmonės nori, kad gyvūnas būtų kastruotas kuo anksčiau. Taip dažniausiai tikimasi, kad bus galima išvengti liūdnų gyvūno akių, kol jis dar yra labai jaunas. Toks požiūris į klaidingas. Pirmiausia reikia suprasti, kad katinas jums tikrai atleis, kad jį kastravote ir jis tai greitai pamirš apskritai. Taip pat kastruoti galima tik tada, kai gyvūnas jau yra subrendęs. Jeigu klinika arba asmuo sutinka daryti kastraciją katinui dar iki brandos – geriausia apeiti tokią vietą, kadangi tikėtina, kad jie dirba nelegaliai arba jiems svarbiausia yra pinigai, o ne gyvūno sveikata.

Katinai ir katės subręsta apie 5 ar 6 savo gyvino mėnesį. Štai tada jau laikas pradėti galvoti apie kastraciją arba sterilizaciją. Procedūra gali būti atliekama ir vyresniame amžiuje, tačiau veterinarai dažniausiai pataria nelaukti ir kuo greičiau atlikti šią privalomą operaciją.

Katino charakterio pokyčiai

Kai kurie labai bijo, kad po kastracijos jo katino charakteris gali labai pakeisti. Nors tokie atvejai nėra dažni, tačiau jeigu ir pasikeis – tik į gerą pusę. Kadangi sumažės gyvūno lytinis potraukis, tikėtina, kad jis taps kur kas mielesnis ir ramesnis. Nors dažniausiai ryškiausi požymiai matomi ant šunų, tačiau katinai taip pat gali būti nebe tokie agresyvūs. Kai kurie net kastruoja gyvūnus, kadangi nori, kad jie taptų nebe tokie aktyvūs. Dažnai ir veterinarai rekomenduoja kastraciją kaip metodą, kuris gali padėti gyvūnui paprasčiausiai gyventi ramiau. Juk tai yra nauda ne tik jums, tačiau ir katinui, kurį nuolatos kankina noras, tačiau galimybių – nėra.

Kiti straipsniai