Protinių dantų šalinimas

Protiniai dantys yra pačiame burnos gale. Kai kuriems žmonėms jie gali sukelti tam tikrų problemų, todėl juos gali tekti pašalinti. Jeigu Jums reikia pašalinti protinius dantis, Jums būtinai reikia apsilankyti pas savo odontologą ar burnos chirurgą aptarti visus iškilusius rūpesčius. Žemiau Jūs rasite tai, tai ko Jūs galite tikėtis prieš ir po protinių dantų operacijos. Tikėtina, kad Jūsų gydymas gali ir skirtis nuo tai ką perskaitysite, nes kiekvienas gydymas yra sukurtas taip, kad atitiktų individualius poreikius ir norus.

Protiniai dantysProtiniai dantys:

Protiniai dantys paprastai išdygsta tarp 17-24 metų amžiaus. Tai patys paskutinai dantys. Kiekvienas žmogus turi turėti 4 protinius dantis – po vieną dantį kiekviename burnos kampe.

Daugumai žmonių protiniai dantys nesukelia jokių problemų, todėl jiems ir nereikia jų šalinti. Tačiau pasitaiko ir taip, kad nepakanka vietos protiniams dantims išaugti , jie tampa „paveiktais“, kurie sukelia skausmą, patinimą ir / arba infekciją.

Jei turite „paveiktus“ protinius dantis, jų pašalinimas chirurginiu ar paprastu būdu palengvins visus šiuos simptomus. Operacija gali atlikti Jūsų odontologas, tačiau būtu daug geriau jei tai atliktu profesionalus burnos chirurgas.

Antibiotikai gali padėti sumažinti ir išgydyti infekciją, tačiau šie simptomai po kiek laiko vėl pasikartos. Pašalinti protinius dantis yra vienintelis būdas visam laikui pašalinti jaučiama diskomfortą ir esamus simptomus.

Pasiruošimas protinių dantų operacija:

Prieš operaciją Jūsų odontologas ar burnos chirurgas turi paaiškinti kaip reikia pasiruošti prieš procedūrą. Pavyzdžiui, jeigu Jūs rūkote, Jūs galite būti paprašyti kelias dienas prieš operacija ir po operacijos nerūkyti, nes rūkymas didina riziką pasigauti infekciją ir sulėtins žaizdos gijimą.

Operacija paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą. Tai visiškai blokuoja skausmą, tačiau Jūs liksite budrus visos operacijos metu. Tačiau, jei protinių dantų pašalinimas yra labai sudėtingas, Jums gali būti suteikta anestezija. Tai reiškia, kad visos operacijos metu Jūs miegosite. Burnos chirurgas turi aptarti su Jumis kokios rūšies anestezija Jums tinka labiausiai.

Kaip reikia elgtis po protinių dantų operacijos?

Jums reikės ilsėtis kol praeis anestetikų ar sedacijos poveikis. Po vietinių anestetikų gali praeiti pora valandų kol anestetikų poveikis praeis. Reikia laikytis tam tikrų atsargumo priemonių, nekramtyti maisto su ta puse, nevartoti karšto maisto ir gėrimų, nes galbūt dar nejaučiate tos vietos, kuri buvo operuota ir galite nusideginti.

Kai esate pasirengę, Jūs galite vykti namo. Jei Jums buvo atlikta anestezija, pasirūpinkite, kad Jumis kas parvežtų namo. Pasistenkite, kad draugas ar giminaitis per pirmas 24 valandas po operacijos būtų su Jumis.

Prieš išvykstant namo, Jums bus suteikti patarimai kaip reikia prižiūrėti dantis ir dantenas. Jums bus paskirti nuskausminamieji ar antibiotikai. Po operacijos praėjus kelioms dienoms ar savaitei, Jums reikės apsilankyti pas gydytoją apžiūrai ir / arba siūlų pašalinimui.

Kiti straipsniai