Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga?

Neskausmingas dantų implantavimasDalis pacientų baiminasi dantų implantacijos dėl galimo skausmo. Ar tai pagrįsta baimė? Drąsiai galime atsakyti, kad ne. Kitaip tariant, dantų implantacija – neskausminga procedūra. Pabandykime tai paanalizuoti detaliau.

Dantų implantavimas niekada neprasideda be vizito pas odontologą. Jo metu įvertinama paciento dantų, burnos bei bendra sveikatos būklė ir aptariamas galimas gydymo planas. Jei skausmo faktorius jums yra labai svarbus, nepamirškite savo odontologo paklausti apie tai. Garantuojame, jis jus patikins, kad dantų implantavimo metu skausmo nejusite. Jums tikrai bus ramiau, kai tai patvirtins ir patikimas specialistas.

Kai gydymo planas yra suderintas su pacientu, jau kito vizito pas odontologą metu galima pradėti implantaciją. Pirmasis žingsnis – nuskausminimas. Tad po kelių adatos dūrių jūs nebejusite jokio diskomforto. Kai vaistai suveiks (o jie suveikia išties greitai), reikiamoje vietoje dantenos bus atkeltos, specialiais instrumentais bus išgręžta ertmė, į kurią bus įsodintas implantas. Procedūra nėra ilga (trunka nuo 20 minučių iki  kelių valandų, priklausomai nuo to, vienas ar keli dantų implantai bus įsodinti). Tad daugeliui daugiausia nerimo kelianti dantų implantacijos proceso dalis iš tiesų nėra nei baisi, nei kelianti diskomfortą.

Kitas etapas – implanto prigijimas, kuris trunka nuo kelių dienų iki savaitės. Būtent šios kelios dienos gali būti nelabai malonios, kadangi galite justi nedidelį diskomfortą. Dantų implantacija – nors ir nesudėtinga, bet visgi chirurginė operacija, todėl ir pooperacinis periodas nėra visiškai lengvas. Dantenos gali patinti, kraujuoti, jas gali mausti ar net truputį skaudėti. Bet to nevertėtų išsigąsti, kadangi skausmas paprastai nėra stiprus, be to, lengvai kontroliuojamas medikamentais (odontologas nurodys, kokie nuskausminamieji yra tinkamiausi; jis tikrai patars kaip su galimu diskomfortu kovoti).

Kai kelios sunkiausios dienos jau bus praeityje, beliks kantriai laukti, kol dantų implantai (ar implantas) prigis. Tai gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki pusmečio (priklausomai nuo atliktų procedūrų sudėtingumo). Šis etapas – visiškai ramus: nei skausmo, nei kitokio diskomforto. Kai dantų implantai sėkmingai prigyja, belieka paskutinis etapas – dantų protezavimas. Šių procedūrų metu skausmas taip pat nėra juntamas.

Kiti straipsniai