Dantų implantas ar dantų tiltelis?

Implantas ar tiltelisNorėdami atstatyti prarastus dantis, galiete pasirinkti tarp kelių variantų: dantų implanto ir dantų tiltelio. Ar žinote šių alternatyvų privalumus ir trūkumus?

Vienas iš didžiausių dantų implantų privalumų yra tai, kad apsaugo kitus dantis. Jei dantų tiltelio atveju, kiti natūralūs dantys turi atlikti paramos funkciją. Dantų implantai neturi jokios įtakos kitų dantų deformacijai.

Kitas didelis dantų implantų privalumas, kad jais galima pakeisti daugiau nei vieną trūkstama natūralų dantį. O dantų tiltelio atveju, Jums reikės, kad šalia trūkstamo danties būtų sveiki dantys, kurie atliktu paramos funkciją. Labai daug ir įvairių derinių yra įmanomi pasirinkus dantų atstatymo būda su dantų implantais.

Dantų implantai reikalauja mažai priežiūros. Tai yra vienas iš didžiausių skirtumų tarp dantų implantų ir dantų tiltelio. Geros kokybės dantų implantai gali Jums tarnauti visą gyvenimą. O dantų tilteliai ir vainikėliai turės būti keičiami kas 10 – 15 metų.

Jei ketinate pasirinkti dantų atstatymą dantų implantais – kitas labai svarbus privalumas į kurį turite atkreipti dėmesį yra tai, kad implantus yra daug lengviau išlaikyti ir prižiūrėti. Dantų implantų valymo procesas yra labai paprastas ir taip pat tarp implantų galima naudoti dantų siūlą. Be to, implantai atrodo daug natūraliau ir palengvina kramtymo funkciją, o tuo tarpu dantų tiltelis kramtymo metu gali ir nuslysti.

Kita vertus dantų tiltelis turi taip pat nemažai privalumų. Dantų tilteliui nereikia jokios chirurginės operacijos, užtenka atlikti paprasta dantų procedūrą. O dantų implantai reikalauja chirurginės intervencijos.

Taip pat pasirinkus dantų tiltelį, dantų atstatymas bus daug greitesnis – užteks 2 ar 3 apsilankymų pas odontologą.

Dantų tiltelis yra rekomenduojamas kai yra ištirpęs žandikaulio kaulas. Procedūra bus paprastesnė, mažiau skausminga ir pigesnė.  Dantų atstatymas dantų tilteliais yra ne toks brangus variantas lyginant su kitais dantų atstatymo metodais.

Žinant šiuos veiksnius Jums bus lengviau nuspręsti kokį dantų atstatymo būdą pasirinkti: dantų implantus ar dantų tiltelį. Kiekvienas variantas turi savo privalumus ir trūkumus, kuriuos reikia palyginti ir tik tada nuspręsti kuris variantas Jums geriausias ir priimtiniausias.

 

Kiti straipsniai