Dantų implantavimas visais atžvilgiais lenkia senuosius protezavimo metodus

Apie implantų privalumusŠiandien dar yra nemažai žmonių, manančių, kad dantų implantai – tai svetimkūniai, gydytojų implantuojami į žandikaulį. Taip pat tiksliai nežinantys ir nepasidomėję apie dantų implantus žmonės galvoja, kad įsriegtasis implantas bus nepraktiškas, negražus, trukdys tinkamai sukramtyti maistą, bendrauti ir netgi šypsotis. Nieko panašaus – implantas visiškai atstos prarastą dantį ir visiškai atliks danties šaknies funkciją, o žmogus pagal poreikius ir finansines galimybes, gydytojo rekomendacijas galės pasirinkti tinkamiausią jam dantų protezavimo ant įsriegto implanto būdą. Tačiau apie viską pasistengsime papasakoti nuosekliau, kad galėtumėte susidaryti tikslią ir objektyvią nuomonę.

Implantai sukurti ir plačiajai visuomenei pristatyti prieš maždaug pusšimtį metų. Tai yra vienas iš pažangiausių metodų tiems, kurie kenčia dėl iškritusių dantų sukeliamų bėdų ir dėl to negali gyventi normalaus gyvenimo. Tik dantų implantai suteikia galimybę turėti tokius pat dantis, kokius žmogus turėjo anksčiau, dar iki jų netekdamas. Šis gydymo metodas sudaro prielaidas jaustis taip, tarsi burnoje būtų savi dantys ir tarsi jų niekada nė nebūtumėte praradę. Ir pati implantacija šiuolaikiniams žmonėms ypač patraukli tuo, kad jie nepatiria jokių didesnių komplikacijų ir gali gyventi įprastą gyvenimą, neatsitrūkdami nuo darbų ir savo kasdienės veiklos. Taigi kokius implantavimo privalumus įžvelgia daugiausia pacientų, pasirinkusių šį gydymo metodą, ir gydytojai, teikiantys implantavimo paslaugas?

Ilgaamžiškumas. Kadangi implantams gaminti naudojama ypač brangi ir kokybiška medžiaga titanas, implantai neretai tarnauja ir visą gyvenimą. Tačiau yra vienas „bet“ – vargu, ar galima tikėtis, kad dantų implantai tarnaus visą gyvenimą jeigu jiems neskirsite pakankamai dėmesio, t. y. neprižiūrėsite dantų ir nesirūpinsite burnos higiena.

Patogumas. Pasirinkus dantų implantus, niekada neteks jaudintis, ar jie išliks savo vietoje ir ar pačiu netinkamiausiu metu neiškris. Būtent taip dažnai nutinka su išimamais dantų protezais. Pasirinkus implantus, nereikia naudoti ir specialių protezams priklijuoti skirtų klijų, todėl sutaupoma pinigų ir netenka kęsti kvapo, nuo kurio kenčia nemažai pacientų, kuriems sudėti išimami protezai. Dantų implantavimas – tai tarsi natūralaus danties atstatymas.

Patobulėjusi išvaizda. Kaip jau minėta, ant implantų dedami protezai, kurie taip pat niekuo nesiskiria nuo tikrų dantų. Implantų spalva visiškai pritaikoma prie senųjų dantų spalvos. Kalbant apie išvaizdą, implantai apsaugo ir nuo kaulo suirimo, neleidžia atrofuotis dantenoms, neleidžia pasislinkti dantims ir išsikraipyti sąkandžiui. Be to, dėl teigiamos implantų įtakos nepakinta ir žandikaulio forma, burna neatrodo įkritusi ir žmogus neatrodo vyresnis negu iš tiesų yra. Atvirkščiai – implantai tik padeda atjaunėti.

Mityba. Dantų implantai leidžia maistą sukramtyti analogiškai kokybiškai kaip ir su tikrais dantimis. Su implantais kramtant nejuntama jokio skausmo, jie nesukelia ir diskomforto jausmo net kramtant ir patį kiečiausią maistą. Beje, kietą maistą kramtyti turint implantus yra visiškai saugu ir normalu.

Nepadaroma jokia neigiama įtaka šalia esantiems dantims. Tikriausiai esate girdėję, kad, pasirinkus senuosius protezavimo metodus, neretai tenka šlifuoti šalia iškritusių dantų esančius sveikus dantis – ant pastarųjų tvirtinami/maunami tiltiniai protezai. Nieko panašaus atlikti nereikia implantuojant – tai ypač didelis privalumas. Taip pat dėl implantavimo nenyksta kaulas, nes dantų karūnėlė tvirtinama ant šaknies, o ne tik ant dantenų, kaip kad naudojant įprastojo protezavimo metodiką.

Supaprastėjusi higiena. Implantuojant nededama įprastų karūnėlių su tiltiniais protezais, tad dantų implantai netrukdo valant nei pačius dantis, nei tarpdančius – lengviau pašalinami maisto likučiai, tad priežiūra tampa lengva ir greita, nesukelianti rūpesčių.

Daukiau informacijos:
http://www.dantene.lt/paslaugos/dantu-implantavimas

Kiti straipsniai