Estetinis plombavimas – ne tik dantų grožiui, bet ir sveikatai
Estetinę odontologiją galime drąsiai vadinti medicinos mokslo šaka, sujungusia ir mokslą, ir meną. Ši odontologijos kryptis taip pat yra labai svarbi norintiems palaikyti optimalią burnos ertmės sveikatą, gerą bendrą savijautą, spindinčią šypseną. Estetinio plombavimo šiandien imasi gydytojai odontologai, įgiję tam tikrą kvalifikaciją ir turintys pakankamai žinių apie ypatingą plombavimo rūšį. Procedūros esmė – ant natūralaus danties dedami keli specialios medžiagos sluoksniai, kol visiškai atkuriamas danties audinys. Čia reikia ypatingo kruopštumo ir preciziškumo – būtent todėl procedūra prilyginama menininkų darbui. Kokybiškas estetinis plombavimas daugiausia atliekamas naudojant medžiagas, kurios yra labai panašios į natūralius danties audinius – ne tik tvirtos, bet ir atsparios kramtymui, dilimui. Estetinės restauracijos procedūroms naudojamos medžiagos neleidžia dantų atakuoti kariesui, kitoms dantų ligoms. Be to, danties, kuriam atliktas estetinis plombavimas, paviršius poliruojamas tol, kol pasiekiamas natūralus blizgesys ir kol sukuriamas atspalvis, artimas kitų dantų atspalviui.
Estetinio plombavimo esmė – tausojami natūralūs danties audiniai
Paprastas plombavimas – kai dalis danties audinių yra pašalinama ir natūralius audinius daugiausia pakeičia specialios plombos. Tuo tarpu estetinis plombavimas ypatingas tuo, kad padeda išsaugoti danties audinius – pastarųjų nereikia gausiai šlifuoti, apdoroti, neišnyksta gyvybinės danties funkcijos, nes dantukai ir toliau turi šaknį. Tačiau estetinis plombavimas gali turėti ir daugiau teigiamų pusių, ne tik tai, kad pataisoma dantukų išvaizda – po estetinio plombavimo dažnai dantys tampa nebe tokie jautrūs, nes nebelieka dantų emalio įtrūkimų, skylučių, kitų emalio defektų. Taigi galima kalbėti ir apie tai, kad procedūra padeda išsaugoti dantų gyvybingumą, sveiką gleivinę, atkurti dantų sluoksnius išsaugant dantų skaidrumą bei atgaunant natūralią, dėl aplinkos veiksnių prarastą formą.
Estetinio plombavimo metodika priimta gydyti dantis, kurie buvo pažeisti ėduonies, yra nuskilę ar jų dalys nudilusios. Kartais estetinis plombavimas Kauno odontologijos klinikose atliekamas ir tiems pacientams, kurie, netiesindami dantų ilgalaikiais breketais, nori džiaugtis lygia šypsena. Pasirinkus estetinį plombavimą, galima užpildyti ir tarp dantų esančius tarpus, kurie daugeliui trukdo gyventi normalų gyvenimą ir verčia kompleksuoti. Ypač ši plombavimo rūšis tinka tuomet, kai norima atkurti dantų atspalvį – dantys yra išmušti dėmių, skiriasi jų paviršiaus spalva ir kt. Po estetinių procedūrų pacientai būna labai nustebinti teigiamų pokyčių – plombuotieji dantys visiškai nesiskiria nuo natūralių dantukų.
Procedūrų trukmė priklauso nuo atvejų sudėtingumo
Įprastai vieno vizito metu gydytojas odontologas užplombuoja nuo 1 iki 3 dantų. Kaip sparčiai vyks darbas, priklauso ir nuo poreikio, t. y. kiek dantų vieno vizito metu numatyta sutvarkyti, kiek sudėtingas yra pats atvejis, kiek jis komplikuotas. Paprastai ant danties, kurio išvaizda paciento netenkina, dedami ne mažiau kaip 4-5 specialios medžiagos sluoksniai tol, kol sukuriamas idealus atspalvis, norima danties forma. Dar prieš imantis plombavimo, dantys yra nufotografuojami, vėliau nuskausminama, apskaičiuojamas optimalus restauruojamų dantų plotis, kad dantys atrodytų proporcingai. Išvardytųjų paslaugų eiliškumas, priklausomai nuo odontologijos klinikos Kaune, kurioje atliekamas estetinis plombavimas, gali nežymiai skirtis. Daugiausia laiko užtrunka pati restauravimo procedūra ir apdaila – reikia atitaikyti sąkandį, pažiūrėti, ar pacientas galės tinkamai kramtyti.
Atliekant estetinį plombavimą, naudojama ir speciali guma, kuri nepraleidžia drėgmės – dantų paviršius apsaugomas nuo seilių, nuo garų, kurie susidaro pacientui kvėpuojant, nuo sekreto, kuris išskiriamas dantenų. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad estetinė restauracija nėra tokia ilgalaikė procedūra kaip, pavyzdžiui, dantų implantacija: plombuoti dantukai tarnaus nuo 8-10 ir daugiau metų.