Netekus danties nedelskite, atlikite protezavimą.

Svarbu – patikimi specialistai ir moderni technika

Danties praradimas – nemalonus įvykis. Jeigu netekote danties itin matomoje vietoje, jis dar nemalonesnis. Laimei, šiuolaikinė odontologija suteikia galimybes dantį atkurti taip, kad jis visiškai nesiskirtų nuo natūralių žmogaus dantų. Viena iš tokias galimybes suteikiančių procedūrų – dantų protezavimas.

Protezavimo paslaugaDantų protezavimo paslaugas teikia kone kiekviena odontologijos klinika. Pacientui darosi sudėtinga išsirinkti sau tinkamiausią. Renkantis kliniką, reiktų atsižvelgti ne tik į paslaugų kainas, bet ir į kitus du pagrindinius kriterijus: klinikoje dirbančių specialistų patirtį ir joje naudojamas medicinos technologijas.

Jei ieškote patikimos klinikos Kaune, rekomenduojame išbandyti paslaugas. Čia dantų protezavimą atlieka patyrę savo srities specialistai, į pagalbą pasitelkdami modernią medicininę techniką.

Kreipiasi įvairaus amžiaus pacientai

Odontologijos klinikos specialistai teigi, kad dantų protezavimui į juos kreipiasi įvairaus amžiaus žmonės. Vieni protezu nori pakeisti traumos metu prarastą ar išmuštą dantį, kiti dantis protezuoti pageidauja jų netekę po ligos ar sudėtingo nėštumo. Atėjus į kliniką, gėdytis prarasto danties nereikia – čia dirba draugiškas ir supratingas personalas, kuriam dantis praradimo istorija svarbi tik medicininiais tikslais.

Nori fiksuotų dantų protezų

Dantų protezavimas gali būti atliekamas pagaminant išimamą dantų protezą arba tokį, kurio išimti nebūtų galima. Toks protezas vadinamas fiksuotu arba nuolatiniu.

Už išimamus dantų protezus fiksuotas protezas pranašesnis tuo, kad pacientas nejaučia jį turintis burnoje. Fiksuotas protezas nepasislenka, jo nereikia papildomai tvirtinti klijais. Be to, dantų protezavimo fiksuotais protezais metu galima sukurti tokią protezų išvaizdą, kad jie nesiskirtų nuo aplinkinių, sveikųjų dantų.

Tuo tarpu išimamas dantų protezas, nors ir yra pigesnis, atrodo mažiau natūraliai ir pacientui kelia daugiau diskomforto tiek mėgaujantis maistu, tiek šypsantis ar kalbant. Todėl klinikos pacientai dažniau renkasi būtent dantų protezavimą fiksuotais protezais.

Kuo susiję dantų protezavimas ir implantavimas?

Dantų protezavimas yra dantų implantavimo proceso dalis. Danties implantas – tai danties šaknis, o protezas – matoma jo dalis, karūnėlė. Implantavimo metu pirmiausia į paciento žandikaulį įsriegiami metaliniai varžteliai (implantai). Šiems prigijus, po keleto mėnesio ant jų tvirtinami laikini dantų protezai. Galiausiai laikinus protezus pakeičia nuolatiniai, fiksuoti dantų protezai.

Dantų protezavimas ant implantų yra pats patikimiausias būdas natūralius dantis pakeisti dirbtiniais, tačiau ir pats brangiausias. Vis dėlto, jei galite sau leisti šią paslaugą, jos rezultatais džiaugsitės ilgai – kai kurie implantų gamintojai suteikia savo produktams netgi viso gyvenimo garantiją.

Ant implantų tvirtinami dantų protezai atrodo taip natūraliai, kad dirbtinius dantis nuo natūralių atskirti gali tik odontologijos specialistas.

Kiti straipsniai