Funkcinis ir estetinis dantų plombavimas Vilniuje

Estetika Vilniaus odontologijos klinikojeViena dažniausiai pasitaikančių apsilankymo bet kurioje odontologijos klinikoje priežasčių – skylutė dantyje arba prarasta danties dalis. Žinoma, dauguma mūsų net nežino turintys skylutę, kol danties nepradeda skaudėti. Todėl eilės pas dantų gydytojus dažniausiai ir susidaro iš pacientų, kurie kenčia skausmą – į gydytoją jie kreipiasi tik „paskutinę minutę“.

Kariesas – viena labiausiai paplitusių burnos ligų

Skylutė dantyje – tai karieso pasekmė. Kariesas, kitaip vadinamas dantų ėduonimi, yra infekcinė liga. Ji atsiranda tuomet, kai dantų emalyje sumažėja mineralinių medžiagų – fosforo ir kalcio – kiekis. Nuo karieso galime apsisaugoti naudodami tinkamą dantų pastą, reguliariai valydami dantis ir vengdami saldumynų. Deja, net kas devintas žmogus pasaulyje anksčiau ar vėliau susiduria su šia nemalonia problema. Tuomet tenka kreiptis į odontologijos klinikos specialistus.

Plombavimo nereikia bijoti

Dantų plombavimas odontologijos klinikoje – ilgai netrunkanti procedūra. Jos metu gręžiant pašalinama pažeista danties dalis. Dalyje danties atsiradusi tuštuma užpildoma specialia sustingstančia medžiaga, kuri ir sudaro vadinamąją plombą. Dauguma pacientų bijo gręžimo, todėl atidėlioja vizitą pas dantų gydytoją. Tačiau ne paslaptis, kad prieš gręžiant dantį pacientui galima suleisti nuskausminamųjų. Taigi, dantų plombavimo bijoti nereiktų.

Plombos kokybė – labai svarbu

Gydytojai teigia, kad odontologijos klinikoje Vilniuje ar kitame mieste vieną dantį galima gydyti ne daugiau nei du ar tris kartus. Po to jį tenka pašalinti. Todėl labai svarbu, kad medžiagos, iš kurių gaminama plomba, būtų patvarios ir tarnautų žmogui kuo ilgiau. Dėl šios priežasties reiktų pasidomėti, kokios dantų plombos naudojamos jūsų odontologijos klinikoje ir nepagailėti investicijų į kokybiškesnes medžiagas.

Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas – tai ne tik pažeisto danties gydymas, bet ir galimybė atkurti danties audinius. Estetinis plombavimas atliekamas odontologijos klinikose. Procedūros metu dažniausiai atkuriami priekiniai dantys, kurie šypsantis yra labiausiai matomi. Teigiama, kad nepriekaištingai šypsenai sukurti estetinio plombavimo procedūros metu pakanka atkurti nuo 4 iki 6 dantų.

Kokiais atvejais rekomenduojama estetinio plombavimo procedūra?

Odontologijos klinikoje atliekamas estetinis plombavimas leidžia pažeistiems dantims suteikti tokią formą, tekstūrą ir spalvą, kad jie išoriškai visiškai nesiskirtų nuo aplinkinių dantų. Tokiu būdu gali būti restauruojami nutrupėję, pageltę ar papilkėję, nelygūs dantys. Taip pat estetinis plombavimas leidžia panaikinti tarp dantų esantį nepageidaujamą tarpą.

Vis dėlto estetinis plombavimas negali padėti tais atvejais, kai dantis pažeistas itin giliai – pažeisti audiniai po dantenomis ar danties šaknis. Esant tokiems pažeidimams, rekomenduojamas dantų protezavimas arba implantavimas. Šios paslaugos taip pat atliekamos odontologijos klinikoje tiek Vilniuje, tiek kituose Lietuvos miestuose.

Nesvarbu, ar jums reikia įprasto, ar estetinio plombavimo – nedelskite kreipkitės į odontologijos kliniką jau šiandien!

Kiti straipsniai