Įaugęs pėdos piršto nagas, kreipkitės pas dermatologą
Įprastai dermatologijos specialisto konsultacijai įaugus kojos nagui kreipiamasi vėliau negu reiktų. Dažniausiai – tik tada, kai pradeda kankinti nepakeliamas skausmas vaikštant ar netyčia užsigavus pažeistą pirštą. Arba tuomet, kai nebeįmanoma rasti tokių batų, kurie nespaustų žaizdos. Žinoma, geriausia užsiregistruoti dermatologės konsultacijai Vilniuje ar kitame mieste reiktų jau pastebėjus pirmuosius įaugusio kojos nago ženklus.
Dažniausiai įauga nykščio nagas
Kojos nykščio nagas – didžiausias ir storiausias iš visų nagų. Todėl jis dažniausiai ir įauga į odą ją pradurdamas. Pagrindinė įaugusio kojos nago priežastis, kurią išskiria dermatologijos atstovai – persistengimas kerpant nagus. Jeigu nago nukerpama per daug (visiškai pašalinami jo kampai), yra didelė tikimybė, kad nagas įaugs į odą.
Kitos nago įaugimo priežastys – panagių valymas žirklutėmis, nykščius spaudžiančios avalynės ar per mažų kojinių nešiojimas, nago sutrenkimas ar kitas pažeidimas. Kai kurių žmonių nagai tiesiog turi polinkį įaugti.
Norint išvengti įaugusių kojų nagų, dermatologijos specialistai rekomenduoja vengti anksčiau įvardintų veiksnių. Prieš karpant kojų nagus, juos reikia gerai išmirkyti vonelėje, kad suminkštėtų. Beje, prakaitas taip pat minkština nagus, tačiau tokio suminkštėjimo poveikis neigiamas – nagai lengviau lūžinėja ir po jais kaupiasi bakterijos.
Skausmas – pirmas ir paskutinis simptomas
Nagui pradėjus įaugti į odą, gali kankinti nemalonus jausmas aunantis batus ar vaikštant, pereinantis į skausmą. Ilgainiui skausmas stiprėja, aplink nagą esanti oda parausta ir ištinsta. Nagui pradūrus odą, ji pradeda kraujuoti, o pažeidimui užsikrėtus – netgi pūliuoti.
Pastebėjus pirmuosius nago įaugimo simptomus, mirkykite pėdas vonelėse su druska ar antibakteriniu muilu. Po tokios vonelės pakiškite po nagu sterilų vatos lapelį, kad jis pakiltų. Tai kartokite kelis kartus per dieną, kol nagas nustos augti į odą. Dažnai keiskite kojines ir, jei įmanoma, vaikščiokite basomis. Tai neleis po nagu kauptis bakterijoms.
Jei oda šalia nago supūliavo, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir prašykite siuntimo dermatologės konsultacijai. Taip pat į gydytoją reiktų kreiptis, jeigu įaugusio nago nepavyko išgydyti savarankiškai.
Dermatologijos specialistų pagalba Vilniuje
Jei ieškote dermatologijos specialistų Vilniaus mieste, jums padės dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė. Ji padės išgydyti įaugusį kojos nagą, rekomenduos tinkamą nagų priežiūrą namuose, o prireikus paskirs chirurginę operaciją. Dermatologės konsultacijos Vilniuje metu galite sužinoti daugiau ir apie kitas odos problemas: jos lupimąsi, alergiją, spuogus ir neaiškios kilmės dėmes, raukšles.
Taip pat į šią kliniką kreipiasi pacientai, norintys atsikratyti randų, nerimaujantys dėl apgamų ar norintys pasinaudoti odos atjauninimo procedūromis. Dermatologijos klinika aprūpinta lazerinėmis technologijomis, kurios odos problemas sprendžia greitai, efektyviai ir be skausmo.