Estetinio plombavimo privalumas – graži šypsena per trumpą laiką

Pakanka atnaujinti vos keletą dantų

Estetinis plombavimas – procedūra, kurios metu atkuriami visi dantų sluoksniai, pradedant giliausiai esančiais ir baigiant viršutiniu. Procedūros metu galima atkurti nuskilusius dantis, pašalinti jų įtrūkimus, dėmes ir kitus defektus. Į estetinio plombavimo specialistus Kaune dažniausiai kreipiasi pacientai, nepatenkinti savo dantų spalva, turintys nepageidaujamų tarpelių tarp dantų, norintys pakeisti kreivų dantų formą, kad jie atrodytų tiesūs.

Dantų estetika VilniujeVienos estetinio plombavimo procedūros metu galima restauruoti penkis ar net šešis dantis. Tai leidžia norimą šypseną susikurti vos per vieną dieną. Jeigu restauruojami labiausiai matomi – priekiniai – dantys, po vienos procedūros žmogaus šypsena gali pasikeisti neatpažįstamai. Estetinio plombavimo procedūra gali būti atliekama plombuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius ar prieškrūminius dantis.

Kam rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas naudingas pacientams, kuriems dantų atstatymas reikalingas patyrus traumą, persirgus dantų ar dantenų liga, atsiradus nepageidaujamiems dantų išvaizdos pokyčiams. Toks plombavimo būdas padeda atkurti karieso pažeistus, pageltusius, pajuodavusius dantis. Į estetinio plombavimo specialistą drąsiai galite kreiptis dančiui nulūžus, nutrupėjus ar kitaip nusidėvėjus. Jeigu dantis buvo plombuotas įprastu būdu daugiau negu vieną kartą, jį taip pat būtų naudinga atstatyti pasitelkus estetinį plombavimą.

Kauno odontologijos klinikose dirbantys specialistai teigia, kad estetinis plombavimas yra minimaliai invazyvi procedūra. Nuo paprasto plombavimo estetinis plombavimas skiriasi tuo, kad dantys atkuriami juvelyro tikslumu – tai leidžia sukurti natūralaus danties efektą. Dėl šios priežasties plombuoti dantys savo spalva, tekstūra ir forma nesiskiria nuo kitų dantų. Taigi estetinis plombavimas rekomenduojamas tiems, kurie nori ne tik gražios, bet ir natūraliai atrodančios šypsenos.

Ar ši procedūra tinka visiems?

Estetinis plombavimas yra procedūra, kurią galima atlikti kone kiekvienam pacientui, norinčiam pagražinti savo šypseną. Vis dėlto Kaune dirbantys odontologijos specialistai teigia, jog būna atvejų, kai jie patys savo pacientams rekomenduoja kitus dantų atkūrimo būdus. Vienas tokių atvejų – kai pacientas, turintis blogą dantų sukandimą ir visiškai sveikus, tačiau kreivus dantis, pageidauja juos „ištiesinti“ estetiniu plombavimu. Nors tokia galimybė yra, minėtu atveju odontologas patartų taikyti ortodontinį gydymą ir dantis ištiesinti dantų kabėmis – breketais. Kodėl?

Estetinio plombavimo metu dantys yra šlifuojami, todėl pažeisti visiškai sveikus dantis, siekiant juos ištiesinti, nepatartina. Jei paciento dantys ne tik kreivi, bet ir gendantys, jau anksčiau plombuoti, arba visi dantys sveiki, yra keletas kreivų, bet bendras dantų sukandimas taisyklingas, estetinis plombavimas gali puikiai pasitarnauti sukuriant gražią šypseną nenaudojant dantų breketų. Be to, dantų tiesinimas kabėmis užtrunka gerokai ilgiau nei procedūra estetinio plombavimo specialisto kabinete.

 

Kiti straipsniai