Vieno danties implantavimas

Danties implantavimasJei netekote danties, turbūt kuo skubiau ieškote galimybių jį susigrąžinti? Jei gyvenate Vilniuje, tai padaryti nebus sunku, kadangi dantų implantavimas bei protezavimas atliekamas ne vienoje klinikoje. Tačiau, neabejotinai geriausi implantologai Vilniuje dirba odontologijos klinikoje. Čia jums  suteiks aukštos kokybės dantų implantacijos paslaugą. Kaip vyksta danties atkūrimas?

Danties implantavimo eiga

Implantavimo eiga yra panaši visose odontologijos klinikose. Kad ir kur taisytumėte dantis – Vilniuje, Kaune ar kokiame kitame mieste, gydymas bus pradėtas nuo odontologo konsultacijos ir jūsų dantų bei burnos būklės įvertinimo. Jei neiškyla jokių kliūčių, danties implantavimas atliekamas antrojo vizito metu. Pirmiausia atliekamas nuskausminimas, tada prapjaunamos dantenos, įsodinamas implantas ir susiuvama žaizda. Danties implantui suaugus su kaulu (tai trunka 2-4 mėnesius), pritvirtinama karūnėlė ir dantis galų gale atgauna savo buvusią išvaizdą.

Alternatyvūs danties atkūrimo būdai

Nemeluosime, prarastas dantis gali būti atkurtas ir be implantavimo, vien tik protezuojant. Bet tuomet nėra atkuriama danties šaknis, o tai sukelia papildomų problemų: naujasis dantis gali būti tvirtinamas tik prie gretimų dantų, kito kelio nėra. O tai reiškia, kad greta kiaurymės esantys dantys turi būti nušlifuojami, kad ant jų būtų „užmautas” dantų tiltas. Nušlifuotas dantis yra stipriai pažeidžiamas, o jo gyvavimo trukmė labai sutrumpinama. Tačiau jei yra įsodinamas implantas, protezas gali būti pritvirtinamas prie jo ir minėtos problemos yra išvengiama.

Implantavimo privalumai

Tai, kad yra apsaugomi gretimi dantys – ne vienintelis implantavimo privalumas. Verta žinoti ir tai, kad dantų implantavimo metu atkurtas dantis tiek savo forma, tiek atspalviu yra identiškas kitiems dantims. Be to, naujasis dantis puikiai atlieka kramtymo funkciją, yra tvirtas ir atsparus lūžiams. Būtina paminėti ir implanto ilgaamžiškumą.

Implantavimo trūkumai

Dauguma žmonių vengia implantavimo manydami, kad teks stipriai išlaidauti. Dantų implantų kaina nėra maža, bet jų kokybė yra to verta, kadangi, kaip minėjome, privalumų yra išties nemažai. Kita vertus, jei jums trūksta tik vieno danties, išlaidos tikrai nenuvys jūsų į bankrotą. Jei šiuo metu neturite reikiamos pinigų sumos, susiraskite odontologijos kliniką, kurioje už paslaugas galima atsiskaityti dalimis – taip problema bus išspręsta. Kaip kitą dantų implantavimo minusą galima įvardinti ir ilgą gydymo trukmę. Bet pažiūrėjus iš kitos pusės, tai nesukelia labai didelių nepatogumų: kol implantas sugyja su kaulu, yra uždedamos laikinos karūnėlės. Be to, kas tie keli laukimo mėnesiai, palyginus su keliasdešimt implanto tarnavimo metų? Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad dantų implantavimo privalumų yra kur kas daugiau nei jų trūkumų.

Kiti straipsniai