Kas yra reumatinės ligos?

Reumatinės ligosReumatinės ligos – tai lėtinės, autoimuninės kilmės, uždegiminės ligos, kurios negydomos progresuoja ir gali pasireikšti itin agresyviomis formomis. Rašoma, kad reumatinėmis ligomis žmonės sirgo dar keli šimtai metų prieš Kristaus erą. Kaip šiandien jau žinoma, reumatinių ligų yra keletas ir jos turi skirtingus požymius bei pasireiškia skirtingai.

Reumatinės ligos gali būti paveldimos, jas taip pat gali įtakoti žmogaus amžius, žalingi įpročiai, neteisinga mityba ir antsvoris. Be to, ši liga labai „mėgsta“ tuos, kurie nuolat patiria didelius fizinius krūvius, kitaip sakant – veiksniai, įtakojantys įvairias sąnarių traumas.

Ėmus pastebėti pirmuosius požymius, būtinai kreiptis į specialistus. Skirtingoms ligoms būdingi požymiai gali būti skirtingi. Verta susirūpinti, jeigu ramybės būsenoje ima skaudėti sąnarius, jaučiami neįprasti skausmai nugaroje jums įprasto fizinio krūvio metu. Taip pat, atsikėlus ryte arba ilgiau pasėdėjus ar pagulėjus jaučiate, kad sąnariai sustingsta, atsiradus patinimui ar paraudimui. Be šių požymių gali atsirasti ir raumenų skausmas bei silpnumas.

Ignoruojant šiuo požymius ir laiku nenustačius ligos bei nepaskyrus gydymo, gali baigtis vidaus organų ir audinių pažeidimais. Kas labai dažnai lemia įvairaus pobūdžio fizinę negalią, lėtinius skausmus, kurie riboja žmogaus judėjimą. Ilgainiui net atima galimybę normaliai dirbti ir gyventi normalų socialinį gyvenimą.

Nutukimas, padidėjęs cholesterolio kiekis, cukrinis diabetas gali sukelti lėtinę medžiagų apykaitos sutrikimo ligą – podagrą. To pasekmė – sutrinka šlapimo rūgšties apykaita, kuomet dėl padidėjusio šios rūgšties kiekio susidaro kristalai, kurie nusėda sąnariuose ir juos pažeidžia. Taip pat dar žinomos ligos reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas, psoriazinis artritas.

Tam, kad išvengti ligos progresavimo ir negalios, reikalinga reguliariai vartoti paskirtus vaistus, stengtis kuo daugiau judėti, vengti įvairių infekcinių ligų ir nuolat tikrinkitės sveikatą pas specialistus https://www.sbklinika.lt/paslaugos/specialistu-konsultacijos/reumatologai/.

Kiti straipsniai