Nelaimingas atsitikimas dantis atėmė, dantų implantavimas sugrąžino

Man implantavo dantisEsu Monika, man trisdešimt dveji. Jau keletą metų džiaugiuosi, jog atradau dantų implantavimo paslaugą, kuri ne tik sugrąžino pasitikėjimą savimi, bet ir padėjo susirasti dabartinį vyrą. Negalėčiau rekomenduoti geresnio būdo atkurti prarastus dantis.

Iki šiol pamenu, kaip vieną vėlyvą rudens vakarą po darbo keliavau namo. Buvo jau sutemę ir nepastebėjau, jog šaligatvis, kuriuo ėjau, buvo nelygus. Užkliuvau už atšokusios plytelės ir griuvau tiesiai veidu į kietą grindinį. Tiek kraujo tikriausiai nebuvau mačiusi niekada. Ne tik susižalojau nosį, bet ir praradau du priekinius dantis. Nuo stipraus smūgio jie išlūžo, kartu negrįžtamai pažeisdami ne tik dantų karūnėles, bet ir jų šaknis.

Iš pradžių tikėjausi, kad dantims sutvarkyti pakaks estetinio dantų plombavimo procedūros: kelios valandos ir jau turėsiu naujus dantis. Man net neatėjo į galvą, kad neturint sveikos danties šaknies, nėra ant ko tvirtinti ir plombos. Apžiūrėję mano burną ir padarę rentgeno nuotraukas, odontologai Kaune, į kuriuos kreipiausi, rekomendavo dantų implantavimo paslaugą.

Dantų implantavimas, kaip sužinojau iš Kauno odontologų, buvo iš trijų pagrindinių etapų susidedantis procesas. Pirmiausia gydytojai į mano žandikaulį įsuko mažus, iš titano pagamintus „varžtelius“ – pačius dantų implantus. Tuomet prasidėjo keletą mėnesių trukęs implantų prigijimo žandikaulyje etapas. Galiausiai ant jau prigijusių implantų buvo užmautos matomos dantų dalys – vainikėliai. Jie atrodė visiškai taip pat, kaip mano tikrieji dantys – niekas negalėjo pastebėti skirtumo.

Kol sutaupiau pakankamai pinigų dantų implantavimui ir kol po procedūros implantai prigijo, vengiau šypsotis. Ilgą laiką stengiausi laikytis toliau nuo kolegų pietų pertraukos metu, o nuo draugų – po darbo, kad nereiktų su jais kalbėtis ir rodyti savo bedantės burnos. Tuo metu itin sumažėjo mano pasitikėjimas savimi. Jaučiausi negraži.

Dantų implantavimas man suteikė galimybę ne tik pradėti bendrauti su kolegomis ir atnaujinti ryšius su draugais, bet ir susipažinti su savo dabartiniu vyru. Abu lankėmės toje pačioje odontologijos klinikoje Kaune, tik jis keletą dantų protezavo, o aš – implantavausi. Iki šiol juokaujame, kad jeigu nebūčiau užkliuvusi už tos nelemtos plytelės, niekada nebūtume susipažinę.

Esu girdėjusi įvairių mitų apie dantų implantus. Pavyzdžiui, kad juos reikia keisti kas penkerius metus. Kokia nesąmonė! Aš pasirinkau tokius implantus, kurių gamintojas jiems suteikia viso gyvenimo garantiją. Net jeigu keliaučiau po pasaulį ir man kiltų problemų su dantų implantu ar jo dalimi, man jį ar jo dalį pakeistų nemokamai – reiktų sumokėti tik už gydytojo darbą. Dantų implantavimas buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime.

Kiti straipsniai