Krūtų didinimas riebalais – alternatyva krūtų implantams

Kalbant apie krūtų didinimą, paprastai turimi omenyje krūtų implantai, gaminami iš silikono arba fiziologinio tirpalo. Vis dėlto tai nėra vienintelis būdas padidinti savo natūralias grožybes. Tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje (pavyzdžiui, Kaune) įsikūrusiose grožio klinikose atliekama ir krūtų didinimo riebalais procedūra.

Bikini krūtų implantaiKrūtų didinimas riebalais atliekamas dviem etapais. Visų pirma, iš pacientės yra paimama kūno riebalų. Dažniausiai jie imami iš perteklinių riebalų turinčių vietų, pavyzdžiui, pilvo, šlaunų, šonų arba sėdmenų. Riebalai centrifuguojami, taip nuo jų atskiriant nereikalingas priemaišas, pavyzdžiui, kraują. Antrasis etapas – tai riebalų suleidimas į krūtinės sritį, kitaip sakant – krūtų didinimas nuo pacientės kūno nusiurbtais riebalais.

Krūtų didinimas riebalais atliekamas taikant pilną narkozę (bendrinę nejautrą), todėl procedūros metu pacientė skausmo nejaučia. Operacija trunka maždaug tris valandas. Pirmosiomis dienomis gali būti jaučiamas skausmas krūtyse ir tose vietose, nuo kurių buvo nusiurbti riebalai.

Po operacijos maždaug mėnesį krūtys būna patinusios, gali būti jautrios, tačiau jau po trijų savaičių galima pradėti užsiimti fizine veikla, gyventi įprastą gyvenimą. Galutinis krūtų vaizdas susiformuoja tik praėjus 3 ar 4 mėnesiams po operacijos, nes tik mažiau nei pusė suleistų riebalų prigyja.

Krūtų didinimas riebalais, kaip ir krūtų implantai, turi savo privalumų ir trūkumų. Kalbant apie privalumus, ryškiausias jų – randų išvengimas. Kitaip nei krūtis didinant silikoniniais ar fiziologiniu tirpalu užpildytais implantais, jų didinimas riebalais atliekamas švirkšto, o ne skalpelio pagalba. Be to, krūtinės didinimas riebalais yra natūralesnis būdas padidinti krūtis.

Vis dėlto ši procedūra nėra tinkama lieknoms moterims ar merginoms. Kuo labiau norima padidinti krūtinę, tuo daugiau riebalų tam reikia. Kaip minėta anksčiau, krūtų didinimui naudojami ne visi riebalai, o tik išvalyta jų dalis. Be to, net iki pusės riebalų ląstelių taip ir neprigyja. Dėl šios priežasties norint krūtinę padidinti kiek daugiau nei dydžiu, reiktų nusiurbti apie 2 litrus riebalų. Žinoma, apkūnesnėms moterims tokia operacija – dviguba nauda. Antra vertus, nes nusiurbus didelį riebalų kiekį, nėra garantijos, kad pakankamai riebalų prigis ir moteris išvys tokį rezultatą, kokio tikėjosi.

Kai kuriais atvejais krūtų didinimas gali būti atliekamas derinant krūtų implantus ir krūtų didinimą riebalais. Tokiais atvejais pacientės krūtys papildomos implantais, o riebalai sušvirkščiami vėliau. Toks krūtų didinimo būdas užtikrina, kad implantų kraštai būtų mažiau jaučiami juos liečiant, o krūtinė nebūtų kieta.

Kai kurie plastikos chirurgai savo pacientėms nerekomenduoja krūtų didinimo riebalais ir siūlo verčiau rinktis krūtų implantus. Vis dėlto tik pati moteris gali nuspręsti, kuris krūtinės didinimo metodas jai yra labiausiai priimtinas.

Kiti straipsniai