Dantų protezai ar implantai: ką rinktis?

Daugelis svarsto, kas geriau: dantų implantai ar protezai? Kokie yra vienų ir kitų privalumai? Kokie pagrindiniai implantų ir protezų skirtumai? Kokios implantavimo galimybės? Tikimės, kad šis straipsnis padės jums lengviau apsispręsti priimant teisingą sprendimą.

Dantų implantai ar klasikiniai protezai?Dantų implantai – tai ilgalaikis sprendimas netekus vieno ar kelių dantų. Implantavimo galimybės yra beveik neribotos, tad specialistai gali įsriegti ir vieną, ir kelis implantus priklausomai nuo poreikio. Implantacija pasitelkiama vieno danties protezavimui (paaiškinsime – vietoje danties šaknies dedamas implantas, o jam prigijus tvirtinamas protezas ant implanto). Ant implanto dedamas iš tam tikros pasirinktos medžiagos pagamintas vainikėlis, kuris visiškai atitinka natūralių turimų dantų spalvą bei formą. Norint atkurti du ar daugiau dantų, gali būti įsriegiama 1, 2 ar daugiau implantų, kurie prilaiko dantų tiltelį – gaunamas tvirtas, stabilus rezultatas. Dantų implantai tinka ir visiškai bedantei burnai: įsriegiami 4-8 implantai ir taip atkuriamos dantų eilės.

Įprastas senoviškasis dantų protezavimas, nors yra pigesnis (tai bene vienintelis šios metodikos privalumas), implantavimui neprilysta nei kokybe, nei ilgaamžiškumu.

Funkcionalumas
Implantai garantuoja puikų dantų funkcionalumą, nes su jais vėl atgaunamas pasitikėjimas savimi, sugrįžta plati šypsena, galima sukramtyti net ir patį kiečiausią maistą, nereikia baimintis, kad implantai išsiklaipys, deformuosis, pakis jų padėtis ar visų blogiausia – jie iškris. Su senaisiais dantų protezais šių neigiamų reiškinių nepavyksta išvengti.

Išsaugomi kiti dantys
Senieji protezavimo metodai šiuolaikinėje odontologijoje vertinami prieštaringai todėl, kad taikant gydymą protezais reikėdavo šlifuoti gretimus dantis, kurie būdavo gražūs, sveiki ir visiškai funkcionuojantys. Taikant gydymą implantais, visi sveiki dantys išsaugomi. Apskritai, šiuolaikinė odontologija ypatinga tuo, kad optimaliai stengiamasi išsaugoti dantų audinius jų pašalinant kaip galima mažiau.

Apsauga nuo audinių atrofavimosi
Iškritus dantims, ima vykti negrįžtami pokyčiai – prasideda žandikaulio irimas. Kai nėra dantų, kaulas savaime be jų ima nykti, dėl to kinta ne tik dantų išsidėstymas, padėtis, bet ir veido išvaizda – burna įdumba, atsiranda raukšlių ir kt. Nuo šių neigiamų padarinių apsaugoti gali tik implantacija, kai atkuriama danties šaknis, o ne tik pritvirtinami paviršiniai protezai. Tad tik implantacija gali efektyviai užkirsti kelią kaulinio audinio nykimui.

Dantenos
Dėvint nuolatinius protezus, plokšteles, neretai juntamas ir dantenų skausmas, jos dažnai kraujuoja – taip atsitinka dėl to, kad burnos gleivinė yra plona, o protezai – kieti, besibrūžinantys, dar blogiau – jei prastai pagaminti, tai ir traumuojantys audinius. Implantai suteikia stabilumo, todėl netraumuojamos dantenos, jų neskauda.

Estetika ir ilgaamžiškumas
Implantai ypatingi tuo, jog niekas nė neįtars, kad žmogui jie sudėti – viskas atliekama taip kruopščiai ir profesionaliai. Sudėjus kokybiškus implantus, juos pagal rekomendacijas prižiūrint ir periodiškai lankantis patikroms implantai tarnauja visą gyvenimą.

Kiti straipsniai