Reabilitacijos centre gydoma ir fizikiniais veiksniais

Fizioterapija – po traumų ir ligų

Gydymas natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais – fizioterapija – taikoma norint sušvelninti ligų ir traumų padarinius. Fizioterapijos procedūros atliekamos reabilitacijos centruose. Jų metu pacientai gydomi tokiomis priemonėmis, kaip vanduo, vaškas, smėlis ar molis, elektra, ultragarsas, inhaliacijos ir net karštis ar šaltis.

Fizioterapinės priemonės padeda pagerinti kraujotaką žmogaus kūno audiniuose, slopinti uždegimą, sumažinti ar pašalinti skausmą, sutvirtėti po ilgalaikių ligų ar traumų. Fizioterapijai pasitelkiamos medžiagos turi būti naudojamos itin atsargiai, todėl tokias procedūras gali atlikti tik reabilitacijos centro specialistai.

Reabilitacijos centre dažniausiai atliekamos fizikinės procedūros – tai elektroterapija, ultragarso terapija, magnetoterapija ir parafino vonelė.

Reabilitacijos centrasElektroterapija – tinkamas gydymas nervų sistemai

Elektroterapijos metu, pasitelkiant žmogaus kūnui ir jo nervų sistemai nepavojingą elektros srovę, veikiamos pažeistos nervų ir raumenų grupės. Reabilitacijos centro specialistui nustačius tinkamą elektros srovę, sudirginamos nervų ir raumenų ląstelės. Tai suaktyvina jų veiklą, dėl to susitraukinėja ir sustiprėja raumenys, didėja tonusas ir ištvermė, sumažėja skausmas.

Elektroterapijos dėka pagreitėja kraujotakos ir medžiagų apykaitos procesai. Po šios procedūros žmogus jaučiasi energingesnis, labiau atsipalaidavęs. Ši procedūra netinkama netoleruojantiems elektros srovės, turintiems odos pažeidimų.

Skausmą, jautrumą ir patinimą mažinantis ultragarsas

Kita reabilitacijos centro lankytojų mėgstama procedūra – gydymas ultragarsu. Toks gydymas verčia atsinaujinti kūno audinius, mažina jautrumą ir skausmą pažeistoje kūno vietoje. Ultragarsas padeda nuslopinti patinimą, uždegimą, spazmus, atsirandančius raumenyse. Ultragarso bangos suaktyvina raumenų skaidulas, padidina randų elastingumą. Kaip ir elektroterapija, gydymas ultragarsu pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Ši procedūra taip pat padidina kapiliarų pralaidumą. Ultragarso procedūros neturi ištirto šalutinio poveikio, bet nėščioms moterims jomis piktnaudžiauti nepatartina.

Magnetas – ne tik traukia, bet ir slopina

Gydymas magnetiniu lauku – magnetoterapija – skiriamas tiems reabilitacijos centro lankytojams, kurie patiria lėtinį skausmą ir nori jį nuslopinti. Kaip ir kitos fizioterapinės procedūros, magnetoterapija gerina kraujo apytaką: paspartina kraujotaką, teigiamai veikia krešėjimo sistemą, praplečia kraujagysles.

Gydymas magnetais mažina odos paburkimą, padeda nuslopinti niežulį, uždegimą. Ši procedūra skiriama alergijai mažinti bei skausmui slopinti. Ji netinkama sergantiems kraujo ar širdies ligomis, kūdikio besilaukiančioms moterims, karščiuojant ar esant žemam kraujospūdžiui.

Parafinas švelnina odą ir šildo

Viena šilčiausių fizioterapinių procedūrų – parafino vonelės terapija. Parafinas – tai naftos perdirbimo produktas, naudojamas žvakėms ir gydymui šiluma. Parafino vonelės terapija rekomenduojama tiems, kurie į reabilitacijos centrą kreipiasi dėl raumenų sąstingio, sąnarių skausmų, šąlančių galūnių ar šiurkščios rankų odos. Procedūros metu šiluma skverbiasi į kūno audinius ir atpalaiduoja raumenis, paskatina kraujotaką.  Po parafino vonelės oda tampa švelnesnė, lygesnė.

Parafino vonelė padidina kūno temperatūrą, todėl netinka karščiuojantiems ar turintiems infekciją. Ji nerekomenduojama žmonėms, linkusiems gausiai kraujuoti, turintiems širdies nepakankamumą, gerybinių ar piktybinių navikų.

Kiti straipsniai