Gal jau metas apsilankyti ortopedijos klinikoje?

Ortopedine procedura klinikojeKą patartumėte vyriškiui, kuris aktyviai sportuoja (kartais net persistengia) ir nuolat skundžiasi kelio sąnario skausmais? O kaip galvojate, ką turėtų daryti nuolat darže besikapstanti moteris, pajutusi, kad jos klubo sąnarys jai kelia nemalonius pojūčius? Arba kaip turėtų elgtis mergina, mėgstanti dėvėti aukštakulnius ir pamačiusi, kad jos kojų pirštų sąnariai paraudo? Atsakymas visais šiais atvejais būtų vienas – apsilankyti ortopedijos centre Kaune ar kitame mieste.

Pagrindiniai požymiai, rodantys, kad jau laikas pasinaudoti ortopedijos centro specialistų paslaugomis – sąnarių skausmas, tinimas, paraudimas ar traškėjimas. Jei pastebite, kad pradėjote vengti tam tikrų judesių (pavyzdžiui, kelti rankas virš galvos, lenktis, tūpti ar sukti koją tam tikru kampu), vadinasi, jūsų judėjimo laisvė jau apribota ir būtina nedelsiant kreiptis į ortopedą, kol neįstrigote skausmo kalėjime. Nereikia bijoti – kuo anksčiau „prisistatysite“ į kliniką, tuo mažesnė tikimybė, kad jums prireiks agresyvaus gydymo būdo – operacijos.

Pirmosios konsultacijos iš specialistų, dirbančių ortopedijos klinikoje Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose, metu galite tikėtis gauti išsamią gydytojo-ortopedo konsultaciją bei atitinkamais tyrimais patvirtintą diagnozę. Gerai žinomos ortopedijos klinikos Kaune, pavadinimu „Grožio chirurgija“, gydytojas-ortopedas Gintautas Pocius teigia: „Kiekvienam pacientui skiriu tiek dėmesio, kad suteikčiau pilnavertę pagalbą bei nuorodas ateičiai. Iš mano kabineto išėjusiam žmogui klausimų nekyla.“

Po pirmosios konsultacijos ir tyrimų, priklausomai nuo nustatytos diagnozės, jums bus rekomenduojama lankyti specialias procedūras (masažus, mankštas) arba atlikti operaciją. Tinkamos ortopedijos technikos ir laiku atliktos operacijos pagalba gali būti atstatomos sudilusios sąnarių kremzlės ar lūžęs žandikaulis, pašalinamos po anksčiau darytų operacijų likusios metalo plokštelės, susiuvami plyšę raiščiai ar Achilo sausgyslės.

Pacientai į ortopedijos centrų specialistus kiekvieną dieną kreipiasi dėl negalėjimo laisvai ištiesti kojos pirštų, plyšus kelio meniskui, esant skausmams alkūnės, pečių, kelio, pėdų srityse. Čia užsuka kenčiantys nuo tokių sutrikimų, kaip „plaktukiniai“ kojos pirštai ar iškrypęs kojos nykštys (hallux valgus). Lietuvoje dažniausiai atliekamos plyšusio kelio menisko, klubo sąnario endoprotezavimo, iškrypusio kojos nykščio atstatymo operacijos. Svarbiausia į gydytojus kreiptis kiek galima anksčiau, nes ilgai delsiant konservatyvūs (nechirurginiai) gydymo metodai bus neefektyvūs.

Jeigu pradėjote jausti pasikartojantį skausmą,  kuris atsiranda „tarsi iš niekur“ ir jo nepavyksta numalšinti nei šalčiu, nei šiluma, nei vaistais – metas apsilankyti ortopedijos klinikoje. Jei jūsų sąnariai greitai pavargsta, traška, tinsta, rausta – pats laikas kreiptis į ortopedijos centro specialistus. Jei sutriko laikysena, jaučiate, kad eidamas ar bėgdamas krypstate į kurią nors vieną pusę – be ortopedo pagalbos jau neišsiversite.

Kai kurie žmonės vengia ortopedijos klinikų (kartais vadinamų „grožio klinikomis“), nes juos gąsdina paslaugų kaina ir kelia baimę operacija. Vis dėlto – ką jūs „laimėsite“ atitolinę vizitą pas ortopedą? Dalį ortopedijos centruose atliekamų procedūrų kainos kompensuoja teritorinės ligonių kasos. O gydytojo konsultacija, kai jau minėjome, nebūtinai turi baigtis siūlymu atlikti operaciją (o jei ir baigiasi – vadinasi, operacija neišvengiama, jei norite būti sveiki).

Kiti straipsniai