Implantų pagalba atstatoma kramtymo funkcija

Apie dantų implantavimą yra girdėjęs bene kiekvienas žmogus, besidomintis odontologijos naujovėmis. Tačiau ar visi žinome, kuo dantų implantavimas toks patrauklus? Gal yra ir neigiamų šios procedūros aspektų? Visa tai ir pabandysime panagrinėti.

Ar visais atvejais dantų implantavimo procedūros yra sėkmingos?

Daugelis nerimauja, ar naujo danties ar dantų implantavimas tikrai bus sėkmingas ir ar pinigai nebus išmesti veltui. Taigi specialistai gali užtikrinti, kad beveik 98 procentai implantavimo atvejų yra sėkmingi. Dėl kokių priežasčių gali nepavykti implanto įtvirtinti? Dažniausiai implantas atmetamas tuomet, kai implantuojama arba netaisyklingai, arba ne visai tinkamoje vietoje. Tačiau pacientai baimintis, kad praras pinigus, tikrai neturėtų, kadangi implantavimui suteikiama garantija ir, procedūrai nepavykus, ji kartojama dar kartą. Tinkamai implantuoti ir gerai prižiūrimi dantys pacientams paprastai tarnauja visą gyvenimą – investicija ilgalaikė.

Šypsena su implantaisKokiems pacientams implantai tinka?

Implantai tinka praktiškai visiems žmonėms. Tiesa, yra atvejų, kai reikia atlikti išsamesnius tyrimus norint nustatyti, ar dantų implantai žmogui prigis ir nesukels diskomforto. Jei daug rūkote, sergate lėtinėmis, širdies ligomis, cukriniu diabetu ar jums buvo švitinta viršutinė kūno dalis, nepagailėkite laiko kelių specialistų konsultacijoms.

Tačiau visgi yra keli būtini kriterijai norint, kad implantai sėkmingai prigytų ir įsitvirtintų. Turite turėti bent kelis dantis ar pakankamai kaulinio audinio. Pasiryžę implantavimo procedūrai, tarsi pasiryžtate ir labiau prižiūrėti dantis: juos kruopščiai kasdien valyti, dažniau nei iki implantacijos lankytis pas odontologą.

Ar dantų implantavimas – skausminga procedūra?

Jei esate statistinis pilietis ir odontologų nebijote it maro, jei galite iškęsti tokias procedūras kaip dantų gręžimas, rovimas ar plombavimas, tikėtina, kad ir dantų implantacija jums nepasirodys neįprasta ar bauginanti procedūra. Žinoma, šiokius tokius pokyčius ir diskomfortą odontologo kėdėje pajusti galite. Pagrindinių procedūrų metu, tai yra ne per konsultacijas, o implantuojant, bus taikomas vietinis nuskausminimas.

Kiek kartų prireiks pasilankyti pas odontologą?

Paprastai vizitų skaičius priklauso nuo implantuojamų dantukų skaičiaus: kuo daugiau dantų netekote, tuo daugiau kartų teks praverti odontologo kabineto duris. Jau pirmojo vizito metu sudaromas individualus gydymo planas, numatomos kitų būsimų vizitų datos ir taip toliau.

Antrojo vizito metu bus įsriegiamas mažutis varžtelis, ant kurio vėliau bus imami dantų atspaudai ir gaminama danties karūnėlė. Implantuotas sraigtelis paprastai prigyja ir žandikaulyje įsitvirtina per maždaug 3-4 mėnesius, kartais ir ilgiau. Kai gydytojas patvirtins, kad įsuktieji dantų implantai įsitvirtino sėkmingai, bus pagamintas ir ant sraigtelio užmautas danties pakaitalas.

Kodėl implantacija geriau nei klasikiniai dantų protezai?

Po dantų implantavimo procedūros turėsite natūraliai atrodančius, tvirtus, ypač gražius dantis. Tuo tarpu dantų protezavimas problemas išsprendžia tik iš dalies, ypač jei protezai yra išimami: jie gali slydinėti, iškristi ir sukelti didelį diskomfortą.

Kiti straipsniai