Kuo naudingas limfodrenažinis masažas?

Suaktyvina apykaitos procesus ir šalina nereikalingas medžiagas

Limfodrenažinis masažas – tai procedūra, kuri gali būti taikoma tiek visam kūnui, tiek atskiroms galūnėms. Masažas atliekamas specialiu aparatu. Jis suaktyvina tokius organizme vykstančius procesus, kaip kraujo ar limfos tekėjimas, medžiagų apykaita. Dėl šios priežasties limfodrenažinis masažas puikiai tinka tokioms problemoms, kaip šąlančios pėdos ar plaštakos, spręsti. Taip pat jo dėka pagreitėja nereikalingų šlakų, toksinų ir riebalų pertekliaus šalinimas iš organizmo. Tai leidžia padėti atsikratyti tokių odos problemų, kaip celiulitas, ar „gelbėjimosi ratas“ ant pilvo.

MasažasSpecialistai limfodrenažinio masažo procedūras rekomenduoja pacientams, kuriuos kankina tokios kojų problemos, kaip nuovargis, pėdų paburkimas, tinimas. Jeigu jaučiate, kad jūsų kojos arba rankos yra tarsi „sustingusios“, jums taip pat gali padėti limfofrenažinis masažas. Pasiteiraukite savo gydytojo Kaune ar kitame mieste, į kokią kliniką geriausia kreiptis šiai procedūrai.

Limfodrenažinis masažas yra neinvazinė procedūra. Jos metu neprireikia adatų ir švirkštų, paciento oda nėra pjaustoma. Tuo šis kūno gražinimo metodas pranašesnis už plastinę chirurgiją.

Kaip tai veikia?

Limfodrenažinio masažo metu sukuriamos didelio slėgio oro bangos. Naudojant tokias bangas sukeliantį aparatą, iš galūnių stumiamas limfos ir kitų organizmo skysčių perteklius, o kraujotakos ir medžiagų apykaitos procesai pagreitėja.

Tokie kriterijai, kaip paciento amžius, kūno sudėjimas ir jo turimos sveikatos problemos, lemia, kiek jam reikės procedūrų, koks bus jų periodiškumas ir kokia limfodrenažinio masažo programa jam bus taikoma. Kiekvienam pacientui individualiai parenkamas ir reikalingas slėgio stiprumas.

Ar man būtų naudingas limfodrenažinis masažas?

Masažo rūšių yra daug ir įvairių. Vieni jų atpalaiduoja, kiti gydo, treti – atlieka abi funkcijas vienu metu. Limfodrenažinis masažas priskiriamas trečiajai grupei.

Atlikite trumpą testą. Prie kiekvieno teiginio pažymėkite „taip“ arba „ne:

 • Turiu riziką susirgti venų ligomis (pavyzdžiui, jomis sirgo mano tėvai arba seneliai);
 • Mano kapiliarų tinklas yra išryškėjęs;
 • Esu patyręs sportinę traumą;
 • Man dažnai skauda raumenis ir (arba) patiriu nervinius skausmus;
 • Kraujotaka mano galūnėse yra sutrikusi;
 • Man atlikta limfmazgių operacija;
 • Nuolat jaučiu nuovargį kojose;
 • Mano kojos arba rankos sutinusios, sustingusios;
 • Turiu celiulitą;
 • Mano medžiagų apykaita lėta, turiu antsvorio;
 • Norėčiau rasti naudingą būdą atsipalaiduoti.

Jei bent į vieną pateiktą klausimą atsakėte „taip“, jums tikrai gali praversti limfofrenažinio masažo procedūros.

Limfodrenažinis masažas rekomenduojamas ne visiems

Nepaisant limfodrenažinio masažo teikiamos naudos, kai kuriais atvejais jis gali ne tik nepadėti pagerinti paciento sveikatos, bet netgi ją dar labiau pabloginti, Kad taip nenutiktų, prieš atliekant šį masažą būtina pasitarti su gydytoju, neslėpti savo sveikatos sutrikimų. Limfodrenažinis masažas nerekomenduojamas sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tromboze, neuropatija, turintiems atvirų žaizdų arba odos infekciją, patyrusiems minkštosios galūnių dalies traumą.

Kiti straipsniai