Tinkama burnos higiena turėtų rūpėti visiems

Laikytis burnos higienos normų – būtina

Dantis valytis du kartus per dieną nuo pat mažens pratiname savo vaikus, tačiau ar patys visada užtikriname tinkamą savo burnos higieną? Burnos higienos specialistai skambina pavojaus varpais: vis daugiau žmonių pamiršta tinkamai valytis dantis, o daugiau nei pusė jų dantis valo tik dantų šepetėliu ir pasta. Tokia dantų priežiūra yra „geriau nei nieko“, tačiau vien šepetėliu ir pasta visų mikrobų nuvalyti neįmanoma.

Pasitelkę dantų siūlą, savo burnos higieną pagerinsite keletą kartų, o atlikdami profesionalią burnos higieną odontologijos klinikoje kartą ar du per metus, savo dantis ir dantenas apsaugosite nuo infekcijos, periodontito ir kitų ligų.

higienaUžkerta kelią dantų ir dantenų ligoms

Pagrindinis burnos ertmės ligų šaltinis – apnašos, kurios kaupiasi po kiekvieno valgio, užkandžio ar gėrimo. Retai kuris iš mūsų iš karto po valgio ima valytis dantis, todėl apnašos turi laiko kauptis, o jose esančios bakterijos – daugintis. Jeigu burnos higiena nėra tinkamai užtikrinama, apnašos kaupiasi po dantenomis, virsdamos dantų akmenimis ir ardydamos dantų paviršių, dantenas, o galiausiai taip jas pažeisdamos, kad dantys pradeda kristi. Taigi, tinkamai prižiūrėdami dantis užkirsite kelią burnos ertmės susirgimams ir netgi sumažinsite riziką prarasti dantis.

Profesionali burnos higiena Kaune

Profesionalios burnos higienos paslaugas Kaune teikia odontologijos klinika „Garliavos odontologijos centras“. Šioje klinikoje dirbantys burnos higienistai savo pacientams rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti vieną arba du kartus per metus, priklausomai nuo dantų būklės. Jeigu nevengiate tabako ar kofeino gaminių, apsilankyti odontologijos klinikoje ir atlikti šią procedūrą reiktų nuo trijų iki keturių kartų per metus.

Profesionali burnos higiena ypatingai rekomenduojama nešiojantiems dantis tiesinančias kabes, atlikusiems estetinį dantų plombavimą, nešiojantiems neišimamus dantų protezus ir (arba) dantų implantus. Tiek dantų kabės, tiek dirbtiniai dantų pakaitalai yra linkę apnašas kaupti greičiau nei natūralūs dantys, todėl juos turintiems pacientams itin svarbu savo burnos higienai skirti ypatingą dėmesį.

Be skausmo ir pasitelkiant specialias dantų valymo priemones

Iš pirmo žvilgsnio profesionalios burnos higienos procedūra gali atrodyti skausminga. Jos metu apnašos yra pašalinamos ne tik nuo dantų paviršiaus, bet ir iš dantenų kišenėlių, taigi, valymo priemonėmis išvalomos ne tik dantenos, bet ir apnašos, esančios po jomis. Todėl, siekiant pacientui suteikti daugiau komforto, prieš procedūrą gali būti atliekama vietinė nejautra. Nuskausminimas rekomenduojamas itin jautrius dantis turintiems pacientams.

Burnos higienos procedūros odontologijos klinikoje atliekamos naudojant specialią dantų pastą, stiprią vandens ir kalcio karbonato miltelių mišinio srovę, dantų poliravimo medžiagas. Po procedūros dantys tampa švarūs, blizga, dingsta blogas burnos kvapas. Valant dantis, dantenos nebekraujuoja.

Kiti straipsniai