Į kovą su pigmentinėmis dėmėmis galima pasitelkti lazerį

Pigmentiniu dėmių šalinimo procedūra lazeriuJei piknaudžiaujate (ar jaunystėje piknaudžiavote) saulės voniomis, vartojate kontraceptines tabletes, sergate kepenų ar kasos ligomis, esate nėščia moteris, nemaža tikimybė, kad jau susidūrėte ar dar susidursite su pigmentinėmis dėmėmis. Gali būti, kad šią odos „puošmeną“ paveldėjote. Bet kuriuo atveju jums bus įdomu sužinoti apie pigmentinių dėmių šalinimą lazeriu.

Nuo per didelės melanino gamybos organizme atsirandančių dėmelių – pigmentinių dėmių – visiškai apsaugotas negali būti beveik niekas. Kad ir kaip stengtumėtės saugoti savo odą nuo ultravioletinių saulės spindulių, dažniausiai tampančių tokių dėmelių atsiradimo „kaltininkais“, kai kurias kūno vietas, ypač veidą, nuo saulės apsaugoti labai sunku. Pigmentinės dėmės gali būti labai blyškios arba atvirkščiai – tamsios, net truputį iškilusios virš odos paviršiaus. Bėgant laikui jos gali pradėti plėstis ir ryškėti, todėl kyla natūralus noras kreiptis į dermatologą ir paprašyti jo atlikti pigmentinių dėmių šalinimo procedūrą. Lazeris nėra vienintelis būdas panaikinti pigmentines dėmes, tačiau jis yra vienas veiksmingiausių. Kodėl?

Visų pirma, pigmentinių dėmių šalinimo lazeriu procedūra leidžia suskaidyti pigmentą, esantį ne tik viršutiniame, bet ir giliuosiuose odos sluoksniuose. Lazerio šviesa veikiami pigmentai po procedūros pradeda šviesėti, o po kurio laiko visiškai išnyksta. Antra, pigmentinių dėmių šalinimas šiuo būdu atima palyginti nedaug laiko – įprastai pacientui reikia nuo vienos iki trijų vos keliolika minučių trunkančių procedūrų. Be to, lazeriu gali būti panaikintos bet kurioje kūno vietoje atsiradusios pigmentinės dėmelės.

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu nėra invazinė (chirurginė) procedūra, todėl ji nepalieka randų ir nesukelia didelio skausmo. Žinoma, negalima pažadėti, kad jūsų odą gydant lazerio šviesa jūs visiškai nieko nejausite. Dažniausiai pojūčius, juntamus lazeriui prisilietus prie odos, pacientai apibūdina kaip „dilgčiojimą“, „šiltą pulsavimą“, „perštėjimą“. Turėkite omenyje, kad jūsų gydytojas dermatologas padarys viską, kad nemalonių pojūčių patirtumėte kuo mažiau – tam jis pasitelks šaldomąjį nuskausminamąjį kremą.

Kaip sėkmingai pavyks lazeriu pašalinti pigmentines dėmes ir kiek procedūrų reikės geriausiam rezultatui pasiekti, priklauso nuo pigmentinių dėmelių kiekio, gylio (kuriame odos sluoksnyje jos yra), spalvos, kilmės, paciento ligos istorijos ir daugybės kitų faktorių. Jei abejojate lazerinės pigmentinių dėmių naikinimo procedūros efektyvumu ar tiesiog norite sužinoti, kiek jūsų konkrečiu atveju kainuotų visas pigmentinių dėmių šalinimo kursas, pasitarkite su savo odos gydytoju.

Dermatologai sako, kad geriausia pigmentinių dėmių šalinimą atlikti šaltuoju metų periodu – rudenį arba žiemą. Taip yra todėl, kad keletą savaičių prieš procedūrą ir po jos negalima degintis saulėje, eiti į soliariumą, o tam atsispirti vasarą yra ypač sunku. Antra vertus, pašalinus pigmentines dėmeles lazeriu, negalima ir lankytis pirtyje, todėl jei ypač mėgstate šią pramogą, vasarą be jos ištverti lengviau.

Kiti straipsniai